LT6200CS8#TRPBF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Rochester Electronics, LLC
In Stock: 3.060
Datasheet
Similar
Texas Instruments
In Stock: 0
Datasheet
Texas Instruments
In Stock: 92
Buffer Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SO
LT6200CS8#TRPBF
DigiKey Part Number
505-LT6200CS8#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT6200CS8#TRPBF
Description
IC BUFFER 1 CIRCUIT 8SO
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LT6200CS8#TRPBF Models
Category
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Mfr
Current - Supply
20mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V
Amplifier Type
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
Output Type
Rail-to-Rail
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Slew Rate
50V/µs
Supplier Device Package
8-SO
Gain Bandwidth Product
165 MHz