LT1125CSW#TR is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Analog Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Analog Devices Inc.
In Stock: 31
Datasheet
Similar
In Stock: 2.055
Standard (General Purpose) Amplifier 4 Circuit 16-SO
LT1125CSW#TR
DigiKey Part Number
LT1125CSW#TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT1125CSW#TR
Description
IC OPAMP GP 12.5MHZ 16SO
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LT1125CSW#TR Models
Category
Voltage - Input Offset
30 µV
Mfr
Current - Supply
2.3mA (x4 Channels)
Series
Voltage - Supply Span (Min)
8 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply Span (Max)
44 V
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Amplifier Type
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
4
Package / Case
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Slew Rate
4.5V/µs
Supplier Device Package
16-SO
Gain Bandwidth Product
12.5 MHz