ADP165ACBZ-1.8-R7
DigiKey Part Number
ADP165ACBZ-1.8-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
ADP165ACBZ-1.8-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
ADP165ACBZ-1.8-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADP165ACBZ-1.8-R7
Description
IC REG LINEAR 1.8V 150MA 4-WLCSP
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA 4-WLCSP (0.96x0.96)
EDA/CAD Models
ADP165ACBZ-1.8-R7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
4-WFBGA, WLCSP
Voltage - Input (Max)
5.5V
Supplier Device Package
4-WLCSP (0.96x0.96)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V