ADG1204YRUZ
DigiKey Part Number
505-ADG1204YRUZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADG1204YRUZ
Description
IC SWITCH SP4TX1 190OHM 14TSSOP
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 4:1 190Ohm 14-TSSOP
EDA/CAD Models
ADG1204YRUZ Models
Category
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
85ns, 110ns
-3db Bandwidth
800MHz
Packaging
Tube
Charge Injection
-0.7pC
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
1.5pF, 4.2pF
Switch Circuit
SP4T
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
4:1
Crosstalk
-80dB @ 1MHz
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
On-State Resistance (Max)
190Ohm
Mounting Type
Surface Mount
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
6Ohm
Package / Case
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Voltage - Supply, Single (V+)
12V
Supplier Device Package
14-TSSOP
Voltage - Supply, Dual (V±)
±15V