ADG1204YCPZ-REEL7
DigiKey Part Number
ADG1204YCPZ-REEL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
ADG1204YCPZ-REEL7CT-ND - Cut Tape (CT)
ADG1204YCPZ-REEL7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADG1204YCPZ-REEL7
Description
IC SWITCH SP4TX1 190OHM 12LFCSP
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 4:1 190Ohm 12-LFCSP (3x3)
EDA/CAD Models
ADG1204YCPZ-REEL7 Models
Category
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
85ns, 110ns
-3db Bandwidth
800MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Charge Injection
-0.7pC
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
1.5pF, 4.2pF
Switch Circuit
SP4T
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
4:1
Crosstalk
-80dB @ 1MHz
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
On-State Resistance (Max)
190Ohm
Mounting Type
Surface Mount
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
6Ohm
Package / Case
12-WFQFN Exposed Pad, CSP
Voltage - Supply, Single (V+)
12V
Supplier Device Package
12-LFCSP (3x3)
Voltage - Supply, Dual (V±)
±15V