ADF4002BCPZ
DigiKey Part Number
505-ADF4002BCPZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADF4002BCPZ
Description
IC CLK/FREQ SYNTH 20LFCSP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clock/Frequency Synthesizer (RF), Phase Detector IC 400MHz 1 20-WFQFN Exposed Pad, CSP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ADF4002BCPZ Models
Category
Ratio - Input:Output
2:1
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Differential - Input:Output
Yes/No
Packaging
Tray
Frequency - Max
400MHz
Part Status
Active
Divider/Multiplier
Yes/No
DigiKey Programmable
Not Verified
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.3V
Type
Clock/Frequency Synthesizer (RF), Phase Detector
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C