CLF1G0035-50H
DigiKey Part Number
2156-CLF1G0035-50H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF1G0035-50H
Description
RF MOSFET GAN HEMT 50V SOT467C
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 150 mA 3GHz 11.5dB 50W SOT467C
Category
Voltage - Test
50 V
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Current - Test
150 mA
Packaging
Tray
Power - Output
50W
Part Status
Active
Voltage - Rated
150 V
Technology
GaN HEMT
Package / Case
SOT467C
Frequency
3GHz