M12A-10PFFS-SF8002 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol LTW
In Stock: 6
Datasheet
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
M12A-10PFFS-SF8002
DigiKey Part Number
M12A-10PFFS-SF8002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M12A-10PFFS-SF8002
Detailed Description
Current Rating (Amps)
1.5A
Voltage Rating
30VAC/DC
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C