TC0423020000G is available for purchase but is not normally stocked.
Conta-Clip, Inc.
Altech Corporation
On Shore Technology Inc.
In Stock: 705
On Shore Technology Inc.
Image for TC0423020000G is not available
TC0423020000G
DigiKey Part Number
1818-TC0423020000G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC0423020000G
Description
TC-5.08-4P BLACK ; "-" TRIVALEN
Detailed Description
4 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C
Positions Per Level
4
Contact Material - Plating
Brass
Pitch
0.200" (5.08mm)
Current
15 A
Torque - Screw
0.3 Nm (2.6 Lb-In)
Voltage
300 V