C25A2P-GFI
C25A2P-GFI
C25A2P-GFI
DigiKey Part Number
288-1400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C25A2P-GFI
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 240VAC
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Ground Fault 25A 240 V AC DC Lever DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
25A
Manufacturer
American Electrical Inc.
Voltage Rating - AC
240 V