ASR-SJ100D20W-LU
DigiKey Part Number
2040-ASR-SJ100D20W-LU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASR-SJ100D20W-LU
Description
SSR RELAY SPST-NO 20A 0-100V
Category
Output Type
DC
Mfr
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Series
Voltage - Load
0 V ~ 100 V
Load Current
20 A
Screw Terminal
Mounting Type
Chassis Mount
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C