ACS37010LLZATR-030B5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ACS37010LLZATR-030B5 |
Description | CURRENT SENSOR HE 30A 6-SOIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 30 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Current Sensor 30A 1 Channel Hall Effect Bidirectional 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), 6 Leads |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency DC ~ 450kHz |
Mfr | Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V |
Series | Response Time 1.3µs |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 20mA |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
For Measuring DC | Grade Automotive |
Sensor Type | Qualification AEC-Q100 |
Current - Sensing | Polarization Bidirectional |
Number of Channels 1 | Mounting Type |
Output Voltage | Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), 6 Leads |
Sensitivity 66.7mV/A | Supplier Device Package 6-SOIC |