TX22-18025S-19.200-X-R
DigiKey Part Number
2754-TX22-18025S-19.200-X-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TX22-18025S-19.200-X-R
Description
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Customer Reference
Detailed Description
19.2 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.8V 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
TX22-18025S-19.200-X-R Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
2.5mA
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)