C5S-12.000-16-3030-X-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C5S-12.000-16-3030-X-R |
Description | CRYSTAL 12.0000MHZ 16PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 12 MHz ±30ppm Crystal 16pF 35 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C5S-12.000-16-3030-X-R Models |
Category | Load Capacitance 16pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 35 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 12 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (5x3.2) |
Frequency Stability ±30ppm | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |