C3E-32.000-10-1010-R
DigiKey Part Number
3997-C3E-32.000-10-1010-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-C3E-32.000-10-1010-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-C3E-32.000-10-1010-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3E-32.000-10-1010-R
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
C3E-32.000-10-1010-R Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)