C16-32.000-8-3030-X-R
DigiKey Part Number
3997-C16-32.000-8-3030-X-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-C16-32.000-8-3030-X-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-C16-32.000-8-3030-X-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C16-32.000-8-3030-X-R
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
C16-32.000-8-3030-X-R Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)