ATS-EXL78-300-R0
DigiKey Part Number
ATS2203-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL78-300-R0
Description
HEATSINK AL6063 300X139X7.6MM
EDA/CAD Models
ATS-EXL78-300-R0 Models
Category
Width
5.748" (146.00mm)
Mfr
Fin Height
0.299" (7.60mm)
Packaging
Bulk
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
4.40°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
12.00°C/W
Length
11.811" (300.00mm)