ATS-EXL6-1220-R0
DigiKey Part Number
ATS-EXL6-1220-R0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL6-1220-R0
Description
HEATSINK AL6063 1220X100.76X27MM
EDA/CAD Models
ATS-EXL6-1220-R0 Models
Category
Width
3.967" (100.76mm)
Mfr
Fin Height
1.063" (27.00mm)
Packaging
Box
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
0.70°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
7.90°C/W
Length
48.032" (1220.00mm)