ATS-EXL2-254-R0_VIEW 2
ATS-EXL2-254-R0
DigiKey Part Number
ATS2201-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL2-254-R0
Description
HEATSINK AL6063 254X100X20MM
EDA/CAD Models
ATS-EXL2-254-R0 Models
Category
Width
3.967" (100.76mm)
Mfr
Fin Height
0.790" (20.00mm)
Packaging
Bulk
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
0.90°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
10.00°C/W
Length
10.000" (254.00mm)