ATS-EXL117-1220-R0
DigiKey Part Number
684-ATS-EXL117-1220-R0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL117-1220-R0
Description
PCIE EXTRUSION PROFILE, AL6063
EDA/CAD Models
ATS-EXL117-1220-R0 Models
Category
Width
9.213" (234.00mm)
Mfr
Fin Height
0.492" (12.50mm)
Packaging
Bulk
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
1.10°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
6.90°C/W
Length
48.032" (1220.00mm)