67C4013-15N | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2156-67C4013-15N-ND |
Manufacturer | Advanced Micro Devices |
Manufacturer Product Number | 67C4013-15N |
Description | IC FIFO ASYNC 64X4 20DIP |
Customer Reference | |
Detailed Description | Asynchronous FIFO 64 x 4 Uni-Directional 15MHz 20-PDIP |
Datasheet | Datasheet |
Category | Bus Directional Uni-Directional |
Manufacturer Advanced Micro Devices | Expansion Type Depth, Width |
Packaging Bulk | Programmable Flags Support No |
Part Status Active | Retransmit Capability No |
DigiKey Programmable Not Verified | FWFT Support No |
Memory Size 64 x 4 | Operating Temperature 0°C ~ 70°C |
Function Asynchronous | Mounting Type Through Hole |
Data Rate 15MHz | Package / Case 20-DIP |
Voltage - Supply 4.5 V ~ 5.5 V | Supplier Device Package 20-PDIP |
Current - Supply (Max) 45mA | Base Product Number |