REB-DF1-100-001
DigiKey Part Number
2057-REB-DF1-100-001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REB-DF1-100-001
Description
DIN RAIL 35MMX7MM SLOT 39" STL
Customer Reference
Detailed Description
Din Rail Top Hat 1.378" W x 0.295" H (35.00mm x 7.49mm) Slotted Steel 39.370" (1000.00mm)
Category
Slotted/Unslotted
Slotted
Manufacturer
Adam Tech
Size
1.378" W x 0.295" H (35.00mm x 7.49mm)
Packaging
Box
Length
39.370" (1000.00mm)
Part Status
Active
Thickness
0.039" (1.00mm)