ESMC-F-50-SGS-14.10-IDC-L
DigiKey Part Number
2057-ESMC-F-50-SGS-14.10-IDC-L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESMC-F-50-SGS-14.10-IDC-L
Description
50PIN, 1.27 IDC SMC FEMALE CABLE
Detailed Description
50 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 30 AWG
Wire Gauge
30 AWG
Number of Positions
50
Pitch
0.050" (1.27mm)
Row Spacing
0.050" (1.27mm)