ESMC-F-26-SGS-14.10-IDC-L
DigiKey Part Number
2057-ESMC-F-26-SGS-14.10-IDC-L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESMC-F-26-SGS-14.10-IDC-L
Description
26PIN, 1.27 IDC SMC FEMALE CABLE
Detailed Description
26 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 30 AWG
Wire Gauge
30 AWG
Number of Positions
26
Pitch
0.050" (1.27mm)
Row Spacing
0.050" (1.27mm)