CA-DKCA1-152LQ-ALI5
DigiKey Part Number
2057-CA-DKCA1-152LQ-ALI5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA-DKCA1-152LQ-ALI5
Description
COAX CBL RP-SMA TO MHF4 5.9"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to I-PEX MHF4 0.81mm OD Coaxial Cable 5.984" (152.00mm)
Category
2nd Connector
I-PEX MHF4 Plug, Right Angle
Manufacturer
Adam Tech
2nd Contact Gender
Female
Series
2nd Connector Mounting Type
Length
5.984" (152.00mm)
Cable Type
0.81mm OD Coaxial Cable
Style
RP-SMA to I-PEX MHF4
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Jack
Frequency - Max
6 GHz