25CH-E6-08
DigiKey Part Number
2057-25CH-E6-08-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25CH-E6-08
Description
CONN RCPT HSG 8POS 2.50MM
Detailed Description
8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Beige 0.098" (2.50mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Pitch
0.098" (2.50mm)