ASTMUPLPE-100.000MHZ-LY-E-T3
DigiKey Part Number
ASTMUPLPE-100.000MHZ-LY-E-T3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASTMUPLPE-100.000MHZ-LY-E-T3
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
55mA
Part Status
Obsolete
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA