ASFLMPC-50.000MHZ-LR-T
DigiKey Part Number
535-9519-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9519-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9519-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASFLMPC-50.000MHZ-LR-T
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASFLMPC-50.000MHZ-LR-T Models
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
35mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA