ASEMPC-25.000MHZ-Z-T
DigiKey Part Number
535-9503-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9503-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9503-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASEMPC-25.000MHZ-Z-T
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASEMPC-25.000MHZ-Z-T Models
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
35mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
26mA