ASCO7-25.000MHZ-LR-T
DigiKey Part Number
535-ASCO7-25.000MHZ-LR-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASCO7-25.000MHZ-LR-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASCO7-25.000MHZ-LR-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASCO7-25.000MHZ-LR-T
Description
XTAL OSC XO 25 MHZ 1.2V CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.2V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.2V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
3mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)