ABM10-19.200MHZ-D30-T3
DigiKey Part Number
535-10927-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10927-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10927-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM10-19.200MHZ-D30-T3
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.2 MHz ±20ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM10-19.200MHZ-D30-T3 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
19.2 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)