ABLS-32.000MHZ-B2-T
DigiKey Part Number
535-9080-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9080-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9080-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS-32.000MHZ-B2-T
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±20ppm Crystal 18pF 80 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ABLS-32.000MHZ-B2-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
3rd Overtone
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)