ABL-25.000MHZ-B2F
DigiKey Part Number
535-9050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABL-25.000MHZ-B2F
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABL-25.000MHZ-B2F Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)