TPH2502-VR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TPH2502-VR |
Description | IC OPAMP 2 CIRCUIT 8-MSOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Input Bias 3 pA |
Mfr | Voltage - Input Offset 2 mV |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply 6.5mA (x2 Channels) |
Part Status Active | Current - Output / Channel 290 mA |
Amplifier Type | Voltage - Supply Span (Min) 2.5 V |
Number of Circuits 2 | Voltage - Supply Span (Max) 5.5 V |
Output Type Single Ended, Rail-to-Rail | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Slew Rate 200V/µs | Mounting Type Surface Mount |
Gain Bandwidth Product 120 MHz | Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
-3db Bandwidth 250 MHz | Supplier Device Package 8-MSOP |