M3CKK-1006R
DigiKey Part Number
M3CKK-1006R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M3CKK-1006R
Description
IDC CABLE - MKC10K/MC10M/MPK10K
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Color
Multiple, Ribbon
Connector Type
Socket to Plug
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)