9772-50-100MMX10M
DigiKey Part Number
19-9772-50-100MMX10M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9772-50-100MMX10M
Description
RF EMI SHLDING TAPE 10M X 3.937"
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Shielding Tape 9772 Copper Foil Conductive, Double Sided, Pressure Sensitive Adhesive (PSA) 3.937" (100.00mm) X 393.701" (10.00m) X 0.002" (0.05mm)
Category
Width
3.937" (100.00mm)
Manufacturer
3M
Thickness - Overall
0.002" (0.05mm)
Series
Adhesive
Conductive, Double Sided, Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Material
Copper Foil
Part Status
Active
Shelf Life
12 Months
Type
Shielding Tape
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Shape
Roll
Storage/Refrigeration Temperature
71°F (21°C)
Length
393.701" (10.00m)