9713 260MMX98.7M
DigiKey Part Number
9713260MMX98.7M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9713 260MMX98.7M
Description
TAPE COND ADHESIVE 10.24"X 108YD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Shielding Tape 9713 Acrylic Pressure Sensitive Adhesive (PSA) 10.236" (260.00mm) X 323.819' (98.70m) X 0.003" (0.09mm)
Category
Width
10.236" (260.00mm)
Manufacturer
3M
Thickness - Overall
0.003" (0.09mm)
Series
Adhesive
Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Packaging
Box
Material
Acrylic
Part Status
Active
Shelf Life
24 Months
Type
Shielding Tape
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Shape
Rectangular
Storage/Refrigeration Temperature
70°F (21°C)