8F36-AAA105-0.50
DigiKey Part Number
19-8F36-AAA105-0.50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8F36-AAA105-0.50
Description
THE 3M TWIN AXIAL CABLE ASSEMBLY
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 Position miniSAS 4i Plug to Plug 1.64' (500.00mm) Silver Shielded
Category
Fastening Type
Latch Lock
Manufacturer
3M
Cable Type
Flat, Twin Axial
Series
Usage
Internal
Packaging
Bulk
Length
1.64' (500.00mm)
Part Status
Active
Color
Silver
Cable Connectors
miniSAS 4i
Shielding
Shielded
Number of Positions
36
Wire Gauge
30 AWG
Connector Type
Plug to Plug
Current - Max/Contact
500 mA
Gender
Male to Male
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C