5550H-10-240-5
DigiKey Part Number
1067-5550H-10-240-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5550H-10-240-5
Description
THERM PAD 5M X 240MM GRY/WHT
Detailed Description
Thermal Pad Gray, White 5.00m x 240.00mm Rectangular Tacky - Both Sides
Thermal Conductivity
3.0W/m-K
Storage/Refrigeration Temperature
70°F (21°C)
Outline
5.00m x 240.00mm
Base Product Number
Thickness
0.0394" (1.000mm)